Švýcarské hodinářství má velice zajímavou historii. Hodináři začali tvořit tyto své unikátní výrobky v podstatě z nouze. Poté, co bylo v šestnáctém století zakázáno v Ženevě nošení šperků, rozhodli se vytvořit šperk z hodinek. A my můžeme pouze konstatovat, že se jim to skutečně povedlo.

hodinky
 
O tom, že jsou švýcarské hodinky výjimečné, asi není třeba nikoho přesvědčovat. Jak a proč vlastně vznikly tyto originální hodinářské skvosty? Historie švýcarských náramkových hodinek je zajímavá a dalo by se s úspěchem říci, že stejně originální jako samotné hodinky. Za vysvětlením se musíme přesunout do Ženevy šestnáctého století. Právě zde a v tuto dobu tu působil slavný teolog Jan Kalvín. Tomuto přísnému reformátoru se nelíbilo, že se lidé podle jeho názoru až přespříliš baví a také to, že se zdobí šperky. Není tedy nic jednoduššího než obě tyto příjemné záležitosti prostě zakázat.

Zákaz šperků posloužil rozvoji hodinářství

Zákaz nošení šperků se pochopitelně nelíbil nejen obyvatelům Ženevy, ale také zlatníkům. Vždyť jim šlo o obživu. A proto se ženevští zlatníci přeorientovali na výrobu luxusních hodinek. A proti tomu už nemohl mít přísný reformátor vůbec nic. Aniž by to tedy bylo jeho cílem, byl to právě on, kdo má největší zásluhu na rozvoji švýcarského hodinářství. Zdobení a zlacení hodinek se netýkalo jen takových, které byly určené pro dámy. Stejně zdobené byly také pánské hodinky. A pak už následovalo to, co bylo jistě logické. Hodináři se pomalu dostávali do celého světa a přinášeli s sebou své nezaměnitelné umění.

hodinky s páskem

Značka, která má zvuk po celém světě

Švýcarské hodinářství je prostě fenomén. Je až neuvěřitelné, že si tito řemeslníci a současně také umělci dokázali zachovat své dobré jméno po několik staletí. A nejen zachovat, ale stále na něm pracovat. V současné době jsou hodinky SWISS MADE pomyslným vrcholem pyramidy. Nosit na ruce pravé švýcarské hodinky znamená dát světu najevo, jaké vyznáváte hodnoty. A není to pochopitelně o penězích, ale o skutečných hodnotách. Značka SWISS MADE patří k těm, které jsou synonymem nejen kvality, ale také stability.